Reklama

Wiktoria Kopniewska

Od Wiktoria Kopniewska
Kopniewska

Kampania nt. Przemocy

Kampania nt. Uzależnień

PDF Drukuj
Kultura
Wpisany przez Administrator   

Sceniczna rozmowa o...


Aktorski duet jako prezent dla pań na Dzień Kobiet, brzmi dobrze?! A jeśli dodać, że dotyczy to „Seksu grupowego, czyli psychoterapii” to robi się nieco goręcej.


Część z Państwa może poczuć się rozczarowana, ale tytuł sztuki, której autorem jest nieodżałowany Jacek Chmielnik, to tylko pretekst do czegoś więcej niż cielesności.

Galeria zdjęć ze spektaklu: http://www.walczanin.pl/index.php/zdjecia

Test napisany jest lekko i niezmiernie zabawnie. Każdy gag ma podwójne znaczenie, po pierwsze śmieszy, a po drugie zmusza do refleksji nad sobą. Świetne aktorstwo wzmaga tylko to doznanie. 

 

Jacek Borkowski zapewniał w rozmowie ze mną, że jego imiennik i jednocześnie autor przedstawienia, chciał aby widzowie widzieli w innych przede wszystkim ludzi skłonnych do miłości. Dlatego "seks grupowy" to tylko punkt zaczepienia, by skupić naszą uwagę.

 

Ambicje autora i wykonawców są daleko większe, wystarczy zobaczyć fragment. Całość to trochę śmiech przez łzy, bo każda salwa szczerych uśmiechów to także smutna konstatacja - ile takich sztuk mogłoby powstać, gdyby Jacek Chmielnik jeszcze żył.

 

Dodaj komentarz

Szanowny Użytkowniku, gwarantujemy Ci pełną swobodę komentowania, ale z wyłączeniem wulgaryzmów bądź treści powszechnie uznanych za obraźliwe.


s
© 2011-2015 walczanin.pl | Portal dla Wałcza i powiatu wałeckiego | Joomla Template by vonfio.de