Reklama

Wiktoria Kopniewska

Od Wiktoria Kopniewska
Kopniewska

Kampania nt. Przemocy

Kampania nt. Uzależnień

PDF Drukuj
Kultura
Wpisany przez Administrator   

"Dziewczyna z tatuażem" - film z pazurem


Dziewczyna_z_tatuaem_poster

 

Obawiałem się, żeby uznany reżyser nie wpadł w pułapkę, której nie ominęli wielcy twórcy – jak choćby Martin Scorsese. O co chodzi? Ano o to, że niemal zawsze pierwowzór jest zdecydowanie lepszy od remake'u.

 Kino "Tęcza": do 14 marca, godz 20


Amerykańska fabryka snów zdążyła nas już przyzwyczaić, że lubi robić własne wersje filmów z innych szerokości geograficznych. Jak jest z tą „Dziewczyną z tatuażem”? Dobrze! Tak krótko.

 

A teraz rozwiąźle. Już sama czołówka miażdży, i to jak! Nie może być inaczej, chyba iż ktoś nie lubi delikatnego flirtu surrealizmu z muzyką industrialną. Brawo dla Trenta Renzora za genialny cover „Immigrant Song” Zeppelinów.

 

Później jest tylko lepiej. I mimo że to remake, to reżyser ma alibi i to jakie! Właściwie do czego, do powrotu do korzeni – filmu „Siedem”. I wcale mi nie żal, że Brada Pitta zastąpił Daniel Craig. Moim zdaniem ten ostatni to najlepszy Bond od... powstania 007 serii.

 

Partnerująca mu Rooney Mara, została wrzucona na firmament przyszłych gwiazd tegoroczną nominacją do Oscarów, właśnie za rolę w „Dziewczynie...”


A to, że wygląda podobnie do Noomi Rapace ze szwedzkiego filmowego protoplasty, nie znaczy iż gra podobnie! Bo inaczej, i lepiej. Jej bohaterka jest delikatna, ale doprowadzona do ostateczności potrafi skopać niejednemu facetowi tyłek.

 

Nie napiszę nic o fabule, dodam tylko, że na pewno powstaną kolejne części. Wszak mamy trzy szwedzkie filmu, bo nieżyjący Stieg Larsson napisał trzy bestsellerowe powieści (sic!)

 

Kto nie widział, to marsz do kina. A tak poważnie, naprawdę warto!

 

Dodaj komentarz

Szanowny Użytkowniku, gwarantujemy Ci pełną swobodę komentowania, ale z wyłączeniem wulgaryzmów bądź treści powszechnie uznanych za obraźliwe.


s
© 2011-2015 walczanin.pl | Portal dla Wałcza i powiatu wałeckiego | Joomla Template by vonfio.de