Reklama

Wiktoria Kopniewska

Od Wiktoria Kopniewska
Kopniewska

Kampania nt. Przemocy

Kampania nt. Uzależnień

PDF Drukuj
Felieton
Wpisany przez Administrator   

Po trzykroć kobieco


Autoportret

Czasami mimo że wszystko jest harmonijnie uporządkowane, to i tak czegoś brakuje. Ja mam dwa sposoby na doładowanie baterii. Drugim jest porządny rockowy (lub metalowy) kop – jak choćby najnowsze dzieło panów z Young Guns „Bones”. Ożywcza porcja energetycznej muzyki. Brytyjczycy nie obrażą się, ale dzisiaj więcej miejsca poświęcę kobiecym głosom.


 

Zacznę chronologicznie, od najświeższej fascynacji do najtrwalszej (wszak o wiek pań nie należy pytać, czasami niektórym facetom należy o tym przypomnieć!)


Pewnego razu w UK powstał girlsband Sugababes, dziewczyny potrafiły śpiewać, a jedna szczególnie i na nieszczęście dla koleżanek miała zapędy kompozytorskie. Z tych i pewnie innych względów Siobhán Donaghy, bo o niej mowa, wybrała wolność artystyczną. Nagrała pierwszą płytę, ale drugą - "Ghost" - może z powodzeniem postawić obok najlepszych dokonań Kate Bush czy Tori Amos.

 

„Ghost”: http://www.youtube.com/watch?v=3ayz2QV4Pas

 

Druga pani, zwie się Florence + Machine. Serio, ten zespół tak się nazywa. I to jest naprawdę kapitalna kapela. Wokalistka tak na prawdę nazywa się Florence Welch i można ją usłyszeć na ścieżce dźwiękowej do filmu „Królewna Śnieżka i Łowca”. Na pytanie, czy utwór „Breath of Life” jest dobry, odpowiem, że choćby dla niego zamierzam obejrzeć wspomnianą ekranizację baśni.

 

„Breath of Life”: http://www.youtube.com/watch?v=ROtBbOcdFxo


Ostatni utwór odkryłem dwa dni temu na YouTube. Wygooglowałem (wiem, bardzo nie po polsku, ale nie ma rodzimego zamiennika) i Of Monsters and Men to młody zespół, rodem z Islandii. A kawełek „Little Talks” przypomina mi trochę niektóre polskie kawałki z końca ubiegłego stulecia. Naprawdę przyjemna i niebanalna muza.


„Little Talks”: http://www.youtube.com/watch?v=ghb6eDopW8I&ob=av3e


Każdy utwór, włącznie z tym szowinistycznym (czytaj: energetycznych szarpidrutów), mogę z czystym sumieniem polecić. Nie tracicie nic, ryzykujecie tylko to, że może... wam się nie spodobać, albo dokładnie na odwrótŚmiech

 

Dodaj komentarz

Szanowny Użytkowniku, gwarantujemy Ci pełną swobodę komentowania, ale z wyłączeniem wulgaryzmów bądź treści powszechnie uznanych za obraźliwe.


s
© 2011-2015 walczanin.pl | Portal dla Wałcza i powiatu wałeckiego | Joomla Template by vonfio.de