Reklama

Wiktoria Kopniewska

Od Wiktoria Kopniewska
Kopniewska

Kampania nt. Przemocy

Kampania nt. Uzależnień

PDF Drukuj
Felieton
Wpisany przez Administrator   

Odwaga cywilna


AutoportretŻyjemy w dziwnym i zarazem niezwykle ciekawych czasach. Dziwnych, bo na wzór „Dziwnych dni” z Ralphem Fiennesem świat wirtualny staje się coraz bardziej namacalnym substytutem życia. Ciekawych, bo gdyby nie facebook (i internet w szerszym kontekście) wielu spośród nas nie dowiedziałoby się o dwóch bohaterach o ogromnej odwadze cywilnej, bo media głównego nurtu milczą o nich w imię poprawności politycznej.


Pierwszy z nich to Paweł Kukiz – lider i wokalista zespołu Kukiz i Piersi, z którym miałem to szczęście rozmawiać w przededniu wydania jego solowej płyty „Siła i honor” (rozmowa z muzykiem w zakładce Rozmowa Tygodnia). Tę płyty wszystkie stacje telewizyjne i radiowe naznaczyły ostracyzmem, może dlatego że z pietyzmem dokumentuje ona naszą historię najnowszą (poczynając od 1939 r. do dziś niemalże).

 

Mimo wszelkich przeciwności, stała się rzecz niesłychana, utwór z niej pochodzący - „Old Punk” - znalazł się na podium Listy Przebojów radiowej „Trójki”. Tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu fanów, którzy tak się dziwnie składa są też użytkownikami wspomnianego portalu społecznościowego. Krótko mówiąc – buntowniczymi internautami.

 

Drugim z odważnych jest Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i założyciel Radia Wnet – twórca najbardziej niezależnego radia w Polsce. W żadnym innym nie usłyszą Państwo tak wybornych informacji, których nie trzeba badać pod kontem rzetelności informacji.


Redaktor Skowroński współtworzył kiedyś siłę wspomnianego Programu Trzeciego. Pracował również w Telewizji Polskiej, ale mało który polityk rządzący krajem nadwiślanym lubi niezależnych dziennikarzy, którzy służą Polakom, Polsce, a nie politykom i partiom do których przynależą.

 

Niestety nieprzekupność i niezależność nie jest w cenie! Obaj panowie zeszli do podziemia, ale jeśli ktoś ma w sercu dobro najwyższej próby, to zniesie wiele, bo najzwyczajniej warto być i pozostać przyzwoitym muzykiem, dziennikarzem i przede wszystkim Polakiem. Bo parafrazując bohaterów z „Kochaj albo rzuć”: „Bycie dobrym Polakiem nie przeszkadza być dobrym Europejczykiem”.

 

Komentarze  

 
-1 #1 Cezar 2012-10-16 13:51
Jarku czytalem to juz na blogress
Cytować
 

Dodaj komentarz

Szanowny Użytkowniku, gwarantujemy Ci pełną swobodę komentowania, ale z wyłączeniem wulgaryzmów bądź treści powszechnie uznanych za obraźliwe.


s
© 2011-2015 walczanin.pl | Portal dla Wałcza i powiatu wałeckiego | Joomla Template by vonfio.de