Reklama

Wiktoria Kopniewska

Od Wiktoria Kopniewska
Kopniewska

Kampania nt. Przemocy

Kampania nt. Uzależnień

PDF Drukuj
Gmina Wałcz
Wpisany przez Administrator   

Podsumowanie roku


Szkoła Podstawowa w Gostomi w minionym tygodniu dokonała uroczystego podsumowania minionych 365 dni, a dokładniej: Roku Janusza Korczaka. 15 stycznia władze szłoły, grono pedagogiczne i uczniowie spotali na uroczystości, która zwieńczyła 2012 rok.


- Uczniowie klasy VI przedstawili sylwetkę Janusza Korczaka i przypomnieli, że uczył on pokolenia wychowawców i nauczycieli „Jak kochać dziecko” - relacjonuje Alicja Korpalska, nauczycielka historii w tejże szkole. - Wskazywał, że dziecko jest przede wszystkim człowiekiem, że należny jest mu szacunek, uwaga a przede wszystkim miłość.

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Gostomi                                                                                  Od SP w Gostomi

 

Stary Doktor był jednak przede wszystkim wychowawcą i przewodnikiem Dzieci. - Pisał dla Nich piękne i mądre książki, uczył ich życia, bawił się z nimi i wychowywał. W utworze „Król Maciuś I” Janusz Korczak przedstawił obrady sejmu dziecięcego, w którym ukazał jak ważne i jednocześnie proste są uczucia i marzenia dzieci.


Drugą część akademii stanowił spektakl pt.: „Prawa dziecka”, który przygotowała z uczniami kl. IV –VI właśnie Alicja Korpalska. 


Opr. AK i JT

 

Dodaj komentarz

Szanowny Użytkowniku, gwarantujemy Ci pełną swobodę komentowania, ale z wyłączeniem wulgaryzmów bądź treści powszechnie uznanych za obraźliwe.


s
© 2011-2015 walczanin.pl | Portal dla Wałcza i powiatu wałeckiego | Joomla Template by vonfio.de