Reklama

Wiktoria Kopniewska

Od Wiktoria Kopniewska
Kopniewska

Kampania nt. Przemocy

Kampania nt. Uzależnień

PDF Drukuj
Gmina Wałcz
Wpisany przez Administrator   

II Festiwal Młodego Odkrywcy


Gimnazjum w Chwiramie po raz drugi promowało nauki ścisłe i ponownie za cel postawiło sobie, aby w jak najatrakcyjniejszy sposób pokazać bogactwo nauk ścisłych. "Dzięki czemu każdy mógł się wiele nauczyć, doświadczyć, przeżyć".


"Festiwal rozpoczęły adeptki sztuki magicznej, które aby zdać egzamin musiały wykonać szereg doświadczeń magicznych. Znajomość podstaw chemii i fizyki była w tym wypadku nieodzowna" - jak zapewniają organizatorzy. Widzowie mogli zobaczyć choćby: „Szaszłyk z balonów", „Rurę Rubensa" czy „Płonące ręce".

Autor zdjęcia: Gimnazjum w Chwiramie                                                                                    Od Festiwal Odkrywcy

Dzieci chętnie pomagały adeptkom sztuki magicznej

 

W sali gimnastycznej chwiramskiego gimnazjum, gdzie odbył się festiwal, można było zobaczyć wspomniane doświadczenia chemiczne i fizyczne.


Koło biologiczne przygotowało dla przybyłych gości domowe spa, warsztaty z anatomii człowieka czy kurs pierwszej pomocy.


Gimnazjaliści z matematycznego „Klubu Pitagorasa" zachęcali do nauki matematyki w centrum logicznego myślenia. Można tam było zbudować bryły, ułożyć tangramy czy rozwiązać matematyczny rebus z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.


"Każdy z widzów mógł znaleźć coś dla siebie i przekonać się, że przedmioty ścisłe są bardzo ciekawe i nie da się żyć bez ich znajomości - dostarczają nam podstawowych informacji o funkcjonowaniu świata, w którym żyjemy" - zapewniają organizatorzy. 

 

Dodaj komentarz

Szanowny Użytkowniku, gwarantujemy Ci pełną swobodę komentowania, ale z wyłączeniem wulgaryzmów bądź treści powszechnie uznanych za obraźliwe.


s
© 2011-2015 walczanin.pl | Portal dla Wałcza i powiatu wałeckiego | Joomla Template by vonfio.de