Reklama

Wiktoria Kopniewska

Od Wiktoria Kopniewska
Kopniewska

Kampania nt. Przemocy

Kampania nt. Uzależnień

PDF Drukuj
Gmina Wałcz
Wpisany przez Administrator   

Sympozjum chemiczne


Gimnazjum im ks. Jana Twardowskiego w Chwiramie już po raz drugi było gospodarzem Wojewódzkiego Sympozjum Chemicznego. Tegoroczne przewodnie hasło brzmiało: „Chemia - niejedno ma imię”.


W czasie spotkania prezentowano ciekawe metody pracy, niekonwencjonalne przedsięwzięcia naukowe oraz projekty edukacyjne. - Tematem przewodnim było „Znaczenie wybranych pierwiastków chemicznych w kosmetologii”  - mówi Katarzyna Kurczewska, nauczycielka chemii w chwiramskim gimnazjum.

Autor zdjęcia: Gimnazjum w Chwiramie                                                                                Od Sympozjum chemiczne

 

Patronat honorowy nad Sympozjum objęła Maria Borecka, zachodniopomorski kurator oświaty. - Do udziału w spotkaniu zgłosiło się sześć szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego.


W harmonogramie znalazły się dwa panele tematyczne. W pierwszym szkoły prezentowały żartobliwe scenki na temat pierwiastków chemicznych w kosmetykach. W drugiej ciekawe metody pracy, niekonwencjonalne przedsięwzięcia naukowe i możliwości wykorzystania multimediów w nauczaniu przedmiotu.


Niespodzianką dla uczniów były warsztaty chemiczne prowadzone innowacyjną metodą IBSE- Inquiry Based Science Education, czyli nauczanie przez badanie oraz Koło Fortuny przygotowane przez uczniów z Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu.


Finałem II Wojewódzkiego Sympozjum Chemicznego było wręczenie nagród książkowych dla szkół biorących udział w spotkaniu.


Opr. AP i JT

 

Dodaj komentarz

Szanowny Użytkowniku, gwarantujemy Ci pełną swobodę komentowania, ale z wyłączeniem wulgaryzmów bądź treści powszechnie uznanych za obraźliwe.


s
© 2011-2015 walczanin.pl | Portal dla Wałcza i powiatu wałeckiego | Joomla Template by vonfio.de