Reklama

Wiktoria Kopniewska

Od Wiktoria Kopniewska
Kopniewska

Kampania nt. Przemocy

Kampania nt. Uzależnień

PDF Drukuj
Wałcz
Wpisany przez Administrator   

Akcja "Znicz"


Niebawem rozpocznie się „Akcja Znicz”. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.


policjaTrwać ona będzie od 31 do 03 października. - Każdego roku o tej porze panuje zwiększony ruch na głównych trasach, ale i drogach dojazdowych do cmentarzy. Nad bezpieczeństwem będą czuwać policjanci, a wspierać ich będą strażnicy miejscy, gminni i Żandarmeria Wojskowa. W czasie kontroli funkcjonariusze zwracać będą uwagę szczególnie na prędkości z jaką będą poruszać się kierowcy. Będą również sprawdzać ich trzeźwość i stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci - mówi st. sierż. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

W związku ze wzmożonym ruchem apelujemy o prawidłowe parkowanie samochodów w rejonach cmentarzy, zgodnie z przepisami i w sposób umożliwiający parkowanie innym. - Jak co roku kierowcy powinni przygotować się na zmianę w organizacji ruchu. Przede wszystkim w dniu 1 listopada w rejonie cmentarza Chrząstkowo.


Ruch będzie odbywał się w jednym kierunku tj. na cmentarz wjazd od drogi krajowej K10, a wyjazd w kierunku ulicy Podleśnej. - Kierowcom przypominamy, iż w Święta Zmarłych na drogach, poboczach, przejściach spotkamy częściej pieszych niż zwykle. Jedźmy zatem ostrożnie. Pieszych uczulamy, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i jeżeli nie jest to konieczne nie korzystali z poruszania się jezdnią, a jeżeli muszą poruszali się zgodnie z przepisami. Zadbajmy o to, aby po zmroku poza obszarem zabudowanym posiadać przy sobie element odblaskowy.


W ubiegłym roku, podczas policyjnej „Akcji Znicz” policjanci odnotowali 13 kolizji drogowych i zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców.


Opr. BB i JT

 

 

Dodaj komentarz

Szanowny Użytkowniku, gwarantujemy Ci pełną swobodę komentowania, ale z wyłączeniem wulgaryzmów bądź treści powszechnie uznanych za obraźliwe.


s
© 2011-2015 walczanin.pl | Portal dla Wałcza i powiatu wałeckiego | Joomla Template by vonfio.de